Informacje o przyrodzie w języku polskim. Ewolucja, ekologia, ciekawostki, wydarzenia, fotografie i nagrania.

Pozwolę sobie przerwać serię o kanguroszczurowatych dwoma wiadomościami:

1. Proszę Was gorąco o podpisanie petycji skierowanej do Komisji Antarktycznej (Commission for the Conservation of Antarctic Marine Living Resources), a dotyczącej Oceanu Południowego (czyli Antarktycznego). Zmieńmy go w ściśle chroniony obszar, gdzie wiele zwierzaków, jak choćby pingwiny i walenie, będzie mogło bezpiecznie żyć. Już ponad milion osób podpisało apel:

http://www.avaaz.org/en/save_the_southern_ocean_5/?bGRkYab&v=18906

Aby podpisać, trzeba wypełnić formularz („Name” – imię i nazwisko, poniżej adres mailowy, kraj wybierany z rozwijanej listy, obok owej listy kod pocztowy). Subskrybuję wiadomości od Avaaz już od wielu miesięcy – jeśli zgodzicie się na newsletter, będziecie otrzymywać również petycje i apele o donacje w sprawach społecznych, ale nigdy SPAMu, konkursów, reklam i naciągactwa. Zasady opuszczania newslettera także są przejrzyste. Jeśli chcecie wiedzieć tylko o petycjach związanych z ochroną środowiska i prawami zwierząt, to wystarczy śledzić mojego bloga 🙂 albo przeglądać stronę internetową Avaaz (jest również rozwijana polska wersja językowa) i wybierać, co chcecie poprzeć.

2. Samce kakapo z Codfish Island i Anchor Island rozpoczęły swoje dudniące nawoływania godowe! 😀 (Pamiętacie, że w Nowej Zelandii zaczyna się lato, prawda?) To wielka radość i nadzieja, że w ciągu kolejnych tygodni pojawią się samiczki chętne do rozmnażania, a potem przekochane przebrzydkie pisklaki 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: