Informacje o przyrodzie w języku polskim. Ewolucja, ekologia, ciekawostki, wydarzenia, fotografie i nagrania.

Mili Czytelnicy, Miłe Czytelniczki,

dzisiaj polecam Waszej uwadze artykuł sprzed kilku dni pochodzący z cenionego portalu edukacyjnego Archeowieści. Tekst dotyczy dociekań naukowców w sprawie używania lub nieużywania narzędzi przez australopiteki. Do niedawna uważano, że te człowiekowate nie posiadały umiejętności wytwarzania i stosowania narzędzi. Mam zatem nadzieję, że chętnie przeczytacie, jakie poszlaki prowadzą ku odmiennej hipotezie. Trzeba być pomysłowym/pomysłową, aby skłonić kości do współpracy! 😉

„<<Te nowe dowody zmieniają wyobrażenie o zachowaniu naszych wczesnych przodków. Przede wszystkim sugerują, że w pewnych aspektach byli oni bardziej podobni do ludzi niż dotąd uważaliśmy>> – komentuje Matthew Skinner.

Wyniki badań nie są jednak wystarczającym dowodem, aby uznać, że Australopithecus africanus wytwarzali i używali kamiennych narzędzi, gdyż precyzyjny chwyt może mieć także inne zastosowania. Jednak w połączeniu z nacięciami na znalezionych w Etiopii kościach dają one mocne podstawy do podejrzeń, że użycie kamiennych narzędzi zaczęło się na długo przed wyewoluowaniem ludzi”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: