Informacje o przyrodzie w języku polskim. Ewolucja, ekologia, ciekawostki, wydarzenia, fotografie i nagrania.

Focze przedwiośnie

Najmilsi, Najmilsze,

dzisiaj będzie o fokach szarych ❤ Jak może wiecie, w Helu znajduje się wspaniałe Fokarium i właśnie niedawno urodziły się tam trzy foki szare. Ich imiona (w kolejności narodzin) to Omułek, Ostoja i Oceanografia 🙂

Możecie śledzić Fokarium na Facebooku. Zachęcam do zamówienia subskrypcji, z nimi nigdy nie jest nudno! 🙂 Oprócz regularnych porcji słodziasznych fotografii, nie ominą Was również informacje ekologiczne o Bałtyku oraz przydatne informacje o tym, co zrobić, jeśli się spotka fokę na plaży (Fokarium współpracuje z Błękitnym Patrolem WWF).

Polecam również gorąco podglądanie fok dzięki kamerom 24/7, szczególnie teraz, gdy jedna z dwóch kamer jest ciągle skierowana na porodówki (karmienie mlekiem trwa ok. trzech tygodni, szczenięta rosną w oczach!).


 

Jak głosi opis tego bloga, jest on polskojęzyczny. Jeśli jednak czytacie sprawnie po angielsku, na moim profilu facebookowym czeka na Was więcej przyrodniczych (a czasem też innych) wiadomości, ciekawostek, streszczeń badań naukowych oraz nagrań z najróżniejszych stron świata. Wystarczy kliknąć „Obserwuj”.

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d bloggers like this: